29 Haziran 2013 Cumartesi

Kitap Yorumu - Tutkulu Notalar
Tutkulu Notalar
Olivia Cunning
Ephesus
431 Sayfa
Çeviri: Tuba Özkat

Bu kitabın yorumunu yazmak için 10 kere girmişimdir buraya. Zaten yazması kolay değil bir de aradan zaman geçtikçe zorlanıyor. Neyse bu kitabın yorumunu sanırım Romancekolik blogunda okumuştum, hatta ilk 3.kitabın yorumunu okuyup seriye aşık olmuştum. Rock, seks ve aşk. Bu üçünün harmanlamasını düşünebiliyor musunuz? Evet, kesinlikle ateşli.


"Eğer on iki saatte sana aşık olacak kadar aptalsam, kalbimin kırılmasını hak ediyorumdur."


Kitaba gelirsek konusunu arkasını okuyarak öğrenebilirsiniz. Psikolog olan Myrna otelin barında bayıldığı rock grubuyla karşılaşır. Eh, kimse böyle seksi ve yetenekli erkeklere karşı koyamaz. anlaşılan onlar da kızımıza karşı koyamıyorlar! Bana çok ilginç gelen bir yeri vardı kitabın, o da seksi gitarist Brian'ın umutsuz bir romantik olması. Ama ba-yıl-dım! Sanırım böyle aşık olabilen erkekleri çok seviyorum. Myrna daha ılımlı yaklaştı konuya, genel kadın karakterlerin tersine. Üstat Sinclair kesinlikle benim gibi kızların hayali, tek bir hareketi dışında. O da Myrna'nın -kusura bakmayın ama- azgınlığı. Oraları okurken rüya mı acaba ya diye diye okudum. Çok özgün bir kurgu olmuş. Sen Rock yıldızlarını al, baş karakter yap hepsi birbirinden farklı olsun, eriyip biten kızları da iyice çıldırt. Ephesus'a çıkardıkları için bu seriyi ve orijinal kapak kullandıkları için kocaman bir alkış diyorum. 


"Bugün yapacak işin yok mu?""Bir sürü var," diye cevap verdi. "Hepsi de senin bedenini içeriyor.""Siz rock yıldızlarının hayatı çok zor."Anlatırken konudan konuya atladım sanırım ama söylenecek çok şey var, hangi birini diyeceğimi bilemiyorum.  Mesela yıldızlarımızdan hangisine daha çok bağlandığımı bilemiyorum. Romantik Brian mı, gizemli Jace mi, komik Eric mi, lider Sed mi, kiraz bağımlısı Trey mi? Sesi güzel olan erkeklere bayılırım aslında ama şu an hepsi gözümde eşit, bir sonraki kitabına bakacağım. Neyse, bu kitabı okumakta kararsız kalıp ne yapsam diyenler eğer seks -baya- sahneleri sizi rahatsız etmiyorsa, erotik türü seviyorsanız bence kaçırılmaması gereken bir kitap der konuyu bitiririm.


"Çok tatlısın."Jace güldü. "Bütün kadınların düşündüğü şey bu. İlk başta."

2 yorum :

  1. Herkes aynı şekilde zorlanıyorum yorumunu yazmakta diyor ama ben bloglarda gördükçe sulanıyorum kitaba benim olsun istiyorum ama ilk önce bitmesi lazım elimdeki kitapların :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet ben deşimdi fark ettim. Ben ilk çıktığını duyduğumda çok heyecanlanmıştım, tanıtımı bile alev alevdi, bir de içeriğini düşün :D İşte bizim sorunumuz da bu, sürekli yeni kitaplara ihtiyacımız var :(

      Sil