27 Haziran 2013 Perşembe

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu - Aşk Adında Hayat by Michael Lee West || YorumUzuuuun bir aradan sonra geri döndüm, döndük! Ben sınavlar bitsin rahatlayacağım diyordum şimdi başımıza tercih işleri başladı iyi mi, hiç bitmeyecek mi bunlar diye sızlanırken ben iyi ki kitaplarım var diyorum. Yoksa cidden katlanması zor olacaktı hele bu sıcaklarda. Şöyle havuz başında, yanında soğuk içecekle kitap okumak ne güzel olurdu. Sizi bilmem ama ben ağustosa kadar eve tıkılıyım sanırım. Umarım siz istediğiniz gibi eğlenip kitap okuyabiliyorsunuzdur. Neyse ben çok uzatmadan önce size tur takvimini vereyim, sonra yoruma geçelim.


26.06.2013

Yazar Tanıtım Maria Puder Ölmedi
Alıntılar 1 - Kitap Sayfaları

27.06.2013

Yorum- Kitap Avcısı

Evvet şimdi ilk olarak kitabın kapağı ile başlamak istiyorum. Arkadya her zaman ki gibi kendi kapaklarını yapmış. Güzel aslında ama kendini tekrar ediyormuş gibi geliyor bana. Gerçi bu kötü mü derseniz evet demem, sonuçta görünce ah evet bu Arkadya tasarımı diyebiliyorsunuz. Yine de ben bu serinin orijinal kapaklarını da beğendim, çok daha eğlenceliler. Kitabın içeriği ise benden o kadar yüksek bir puan alamayacak. Kitabın sonuna kadar 2 vermeyi düşünüyordum. Çünkü sanki yazar hem polisiye hem de aşk romanını yazmaya çalışmış ama ortaya yemek tarifi kitabı çıkarmış gibiydi. Sonuna kadar kitabın tek kitap olduğunu düşünüyordum, meğerse seriymiş! Ama sonraki kitaplarının daha güzel olacağını ümit ediyorum, en azından yazar biraz daha özenirse.

 • Benim diyet anlayışım iki kelime ile özetlenebilirdi: Acıktıysam yerim. 

Kitabın sanırım en yakın bulduğum kısımlarından biriydi. Benim de diyet anlayışım bu, ama ben zaten zayıf olduğumdan diyet yapamıyorum :( Neyse arkasını veya kitap tanıtımımızı okuduysanız konusunu biliyorsunuzdur. Cinayetle suçlanan bir kasaba kızı -yemek yapmaya aşık- avukatı ve ilk aşkı olan kişiye karşı bir şeyler hissediyor. Bu arada da birileri canına kastetmeye çalışıyor olabilir. Özetlersek buna yakın bir şey çıkacak. Dediğim gibi kitabı beğendiğimi söyleyemem. Her şey oldubittiye getirilmiş, bir konu oluşturmak için karakterleri oturtamamış gibiydi bence. Ama sonunda bir sonraki kitabı merak ettiğimi itiraf ediyorum, azıcık ama. 


4 yorum :

 1. Aa ben kitabı çok sevmiştim! Bence her şey yerli yerindeydi. En çok Red Butler'i sevdim. Onun bir anda Teeny ile kanka gibi olması biraz saçma oldu bence de. Neyse, bana kalırsa ikinci kitap kötü olacak. Biraz, avukatı evliliğe razı etme üzerineymiş herhalde :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilemiyorum, nedense ısınamadım ben kitaba. Güzel olacakmış gibi tutturamamış gibi geldi. Aa ama o da abartmasın, hem kızı istiyor hem evlenmek istemiyor. Oldu. Böyle giderse sıkıcı olur bence de.

   Sil